Filtrační písek jako spolehlivé filtrační médium

Pro udržení čistoty vody v bazénu je důležité se zaměřit hned na několik věcí najednou.
Za prvé byste měli dbát o to, aby se do vaší nádrže dostalo zvenčí co nejméně znečištění, neboť platí, že to, co se do vody nedostane, nebudete muset složitě dostávat ven. Na místě je tedy výběr opravdu kvalitní a spolehlivě těsnící krycí plachty, a zapomínat byste rozhodně neměli ani na očistu těla před vstupem do bazénu.
holčičí kruh
Za druhé byste si měli zvolit pomocníky z řady bazénové chemie, na které se budete moci plně spolehnout. Bazénová chemie je důležitá zejména k zajištění desinfekce bazénové vody a postará se o prevenci vzniku organického znečištění, i o následné zastavení růstu a množení řas či jiných mikroorganismů.
Nicméně je jisté, že ač se budete snažit, seč to bude možné, takže se přece jen do vaší nádrže nějaké to znečištění dostane. A proto je nezbytné vybavit každý střední a větší bazén spolehlivou bazénovou filtrací, která vás drobných i těch větších nečistot bazénové vody zbaví. Filtrace sestává z výkonného čerpadla a filtračního materiálu. Čerpadlo se stará o prohánění vody v nádrži skrze filtrační materiál, na kterém se zachycují veškeré nečistoty, takže zpět z filtrace odchází do nádrže dokonale pročištěná voda.
vlnky na hladině
K tomu, abyste mohli vodu v nádrži opravdu efektivně zbavovat obsažených nečistot, musíte si vybrat nejen výkonné čerpadlo, ale také vhodný filtrační materiál. Vsadit můžete na písek, zeolit či filtrační kuličky.
Filtrační písek patří ke klasice bazénových filtrací a s úspěchem se využívá k čištění vody i ve vodárenství. Jeho velkou výhodou je, že po znečištění jej můžete oprat a znovu použít. A jakmile se obrousí jeho ostré hrany, které zachytávají nečistoty, ještě jej s úspěchem využijete na zahrádce anebo jako stavební materiál.
V souladu s vaší filtrační jednotkou byste si měli zvolit vždy kvalitní kopaný křemenný písek o vhodné frakci pískových zrnek tak, aby vaše filtrační jednotka mohla bez problémů fungovat.