Balení se na dovolenou

Samotné balení věcí na dovolenou není příliš stresující, ale ty myšlenky na to, že něco můžete zapomenout, už zrovna kdovíjak povznášející nejsou. Z toho důvodu je vhodné si v dostatečném předstihu vytvořit seznam, dle kterého se pak budete při balení řídit. Je to daleko efektivnější a je zde menší možnost, že něco opravdu podstatného necháte doma. Při skládání věcí do kufrů si pak jednotlivé položky odškrtávejte, abyste měli jistotu, že máte všechno. A co všechno je nutné si na takovou klasickou letní dovolenou vzít?
bahamy ostrov
1.      Doklady – samozřejmě, že v prvé řadě nemůžete zapomenout na doklady. Občanský průkaz a pas by měly být samozřejmostí. Stejně tak byste doma neměli nechávat kartičku pojišťovny, zvláště, pokud jste si předplatili cestovní připojištění. A to byste měli vždy. V případě, že nejedete vlastní vozem, ale autobusem, případně letadlem, měli byste mít s sebou lístek, respektive letenku. Co se týče autobusu, není to obvykle tak horké, ale bez letenky vás do letadla určitě nepustí.
plachetnice za soumraku
2.      Oblečení – při výběru oblečení byste měli zohlednit, kam se vlastně chystáte. Pokud cestujete někam do severních končin, zvláště pak mimo letní sezónu, asi bude lepší sbalit si hlavně teplé věci. V případě, že se ale naopak chystáte třeba do Egypta do Chorvatska v červenci či srpnu, měli byste si samozřejmě vzít hlavně lehčí prádlo. Ovšem pozor, nezapomínejte ani na bundy, svetry mikiny. I na jihu se může v tomto ročním období výrazně ochladit.
lopatka v písku
3.      Pro zabavení – cesta je dlouhá a vy se při ní určitě nechcete nudit, tudíž je vhodné vzít si s sebou i něco, díky čemuž se během dlouhé jízdy nebo letu dokážete zabavit, mohou to být třeba oblíbené písničky na flash disku, filmy do mobilu nebo i dobrá knížka. Hlavně s literaturou to ale moc nepřehánějte, jelikož místa v kufrech je jen omezené množství.